Ambasador Wenezueli towarzyszy wenezuelskiej medalistce w Bydgoszczy

Dnia 21 lipca 2016 r. na stadionie Zawisza w Bydgoszczy załoga Ambasady Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Rzeczypospolitej Polskiej miała okazję uczestniczyć w finale IAAF mistrzostw Świata U20 w Lekkiej Atletyce, podczas którego skoczkini o tyczce z Wenezueli, Robeilys Peinado zdobyła dla kraju pierwszy medal na mistrzostwach świata w tej kategorii.

Wenezuelka skoczyła w czwartek na wysokość 4,40 m bez upadku, co pozwoliło jej na zajęcie drugiego miejsca w kategorii skoku o tyczce. Tym samym, stała się pierwszą Wenezuelką, która zdobyła medal na mistrzostwach świata U20 w lekkiej atletyce kończąc w ten sposób swoją karierę w kategorii juniorów.

Peinado, zakwalifikowana na Igrzyska Olimpijskie w Rio z wynikiem 4,60 m, nie dała rady przekroczyć wczoraj wysokości 4,45 m i po raz pierwszy w historii została wyprzedzona przez Szwajcarkę, Angelikę Moser, która zdobyła pierwsze miejsce z wynikiem 4,55 m otrzymując złoty medal.

Pracownicy ambasady udali się w czwartek do Bydgoszczy, gdzie spotkali również mistrza olimpijskiego Rubena Limardo i część wenezuelskiej reprezentacji szermierzy, którzy trenują w Polsce, aby wspólnie dopingować i wesprzeć wenezuelską faworytkę do medalu.

Po dekoracji skoczkiń, pracownicy ambasady, wraz z ambasadorem Luisem Gómez Urdaneta, udali się na krótkie spotkanie z grupą sportowców wenezuelskich, Sekretarzem Generalnym Wenezuelskiej Federacji Lekkiej Atletyki Marcosem Oviedo oraz z trenerem Robeilys Peinado – Vyacheslavem Kalinichenko.